Valta birzī atjaunots dīķis

Valta birzī, agrāk Komjaunatnes parkā, bija divi dīķi. Abi – daļa no vairākām kaskādē izkārtotām ūdenskrātuvēm – Dobeļu dīķis, Valta birzs dīķi un Dzirnavu dīķis. Abi bija iemīļotas priekulnieku makšķerēšanas, peldēšanas un atpūtas vietas.

20.gs.70.gadu beigās spēcīgu rudens lietavu izraisītos plūdos viena dīķa dambis tika pārrauts, tā ūdens noplūda. Toreiz ūdens pildījumu zaudēja arī dzirnavu dīķis. Kopš tā laika, nu jau 50 gadus abi dīķi tā arī stāvēja tukši, sausi un aizauguši.

2020.gada maijā pabeigti Priekules novada pašvaldības finansētie Valta birzs dīķa un dambja atjaunošanas darbi. Dīķa gultne iztīrīta, un dambis izbūvēts. Pašlaik dīķis vēl pildās ar Dobeļupītes ūdeni, bet peldēt tajā var jau tagad. Ja visi kopā sargāsim dīķi no tā piegružošanas, būs skaista un droša peldvieta gan pieaugušiem, gan bērniem.

Dobeļupīte austrumu virzienā iztīrīta, tās krasti nolīdzināti, piemēroti pastaigām. Pati Valta birzs attīrīta no pameža – kopta un gaiša. Vairākas taciņas atjaunotas, dažas iekārtotas no jauna. Brīnišķīga vieta  aktīvās atpūtas mīļotājiem, velobraucējiem priekulniekiem, novadniekiem un viesiem arī.

Laipni lūdzam apskatīt, izbaudīt un atpūsties!