Populārākās apskates vietas Priekulē

Latvija ir pārsteidzoša valsts, kas slavena ar savu bagāto vēsturi, kultūras mantojumu un skaisto dabu. Ja plānojat apmeklēt Latviju, jums būs nepieciešama informācija par valsts vēsturi, kultūru un nozīmīgākajiem apskates objektiem. Latvija ir pazīstama arī ar savu bagāto kultūras ainu. Mūzika ir viena no tās svarīgajām sastāvdaļām, un Latvijas koriem un orķestriem ir pelnīta reputācija. Valsts ir slavena arī ar savu nacionālo mantojumu tautas dziesmās un dejās, ko atbalsta daudzi festivāli un koncerti.
Latvijā ir daudz interesantu vietu, ko apmeklēt. Viena no šādām vietām ir Priekules pilsēta, kas atrodas Latvijas dienvidrietumos. Priekuļu pilsētā un tās apkārtnē ir daudz interesantu vietu, kuras ir vērts apmeklēt ikvienam tūristam vai Latvijas iedzīvotājam.

Veselavas muiža

Šis muižas komplekss ir celts 19. gadsimtā, un tam ir unikāla arhitektūras iezīme.
Veselavas muiža tika iekļauta aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, un tā arhitektonisko nozīmi atzina valsts. Muižas ēka piedāvā apmeklētājiem iespēju iepazīt fon Kampenhauzenu dzimtas vēsturi, kā arī apskatīt unikālo dūmvadu sistēmu mājas iekšienē. Ir iespēja apskatīt telpas, kurās glabājas senlietas, tostarp darbarīki un sadzīves priekšmeti. Veselavas muiža atrodas pēc adreses: “Viesturi”, Veselava, Veselavas pagasts, Cēsu novads.

Priekuļu saules parks

Saules parkā Priekulē, Latvijā, var atrast daudz interesantu atrakciju un vietu, kas veicina atpūtu un mācīšanos. Piemēram, šī vieta ir slavena ar savu analemmatisko saules pulksteni, kas ir lielākais valstī. Viņi ne tikai norāda laiku, bet arī pārsteidz ar savu unikālo dizainu. Apmeklētāji var kļūt par šī interesantā procesa daļu: vienkārši stāviet uz mēneša, kas atbilst pašreizējam laikam, un rādītāja ēna parādīs stundas atzīmi. Tas ļauj ne tikai uzzināt laiku, bet arī ievieš interaktīvu elementu laika uztverē. Parkā ir arī veselības taka, kur apmeklētāji var baudīt baso pēdu masāžu, kas ir patīkams atpūtas veids. Priekuļu saules parks atrodas Cēsu prospektā 7, Priekulē, Priekuļu pagastā, Cēsu novadā.

Priekules luterāņu baznīca

Prekules luterāņu baznīca celta ap 1680. gadu, baronu vadībā. 1792. gadā tā tika rekonstruēta un ieguva savu moderno izskatu. Šī baznīca vienmēr bijusi maza, tajā varēja ietilpt tikai ap 100 cilvēku. Kopš 2005. gada 6. augusta baznīcas skatu tornis, no kura savu vēsturisko lidojumu veica Priekules Ikars, kļuvis pieejams ikvienam. Tornī esošās kāpnes sniedz iespēju apskatīt pilsētu no augšas un justies kā Ikaram. Priekules luterāņu baznīca atrodas Aizputes ielā 10, Priekulē.

Brīvkalnu taka

Brīvkalnu taka ir brīnišķīga vieta, kur baudīt dabu, satikt dažādus putnus un baudīt burvīgu ainavu. Šajā takā ir 26 kokā grebtu pūču tēli, 18 Latvijas simboli, vairāk nekā 10 dīķu, pakalnu, kā arī plaši meži un pļavas. Ejot pa šo taku var izbaudīt klusumu un varbūt pat ieraudzīt meža, pļavas vai ūdens iemītniekus. Takas apmeklējums ir absolūti bezmaksas, un šī taka atrodas pēc adreses “Brīvnieki”, Veselavas pagasts, Priekuļu novads.

Priekules Zviedru vārti

Priekules muižai ir vecākais pagalms, un tās ieeju aizsargā nocietināti vārti, kas pazīstami kā Zviedru vārti. Tauta viņiem devusi šādu nosaukumu, un, lai gan uz vārtu fasādes rakstīts 1688. gads, patiesībā tie, visticamāk, celti 17. gadsimtā, iespējams, tā pirmajā pusē vai vidū. Tomēr 1688. gadā tika veikti daži dekoratīvie un apdares darbi. Priekules Zviedru vārti ir atzīti par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli, to projektēšana un akmeņu klāšana ir valsts nozīmes mākslas piemineklis. Zviedru vārti atrodas pēc adreses Zviedru vārtu iela 2, Priekule, Priekules pagasts.