Noslēdzies 8. Vizuāli plastiskās mākslas konkurss “PRIEKULES IKARS”

Šogad, Priekules Mūzikas un mākslas skolas, rīkotajā konkursā tika iesniegti 554 darbi. Visaktīvākie bija bērni vecuma posmā no 10 – 13 gadiem. Īpašs prieks par jaunajiem māksliniekiem un viņu skolotājiem, kuri iedziļinājās Ikara vēstures gaitu līkločos un mēģināja izgudrot savus spārnus.

Šajā gadā bija arī izmaiņas, jo konkurss pirmo reizi notika ONLINE, tātad, dalībniekiem bija jāuztaisa savs darbiņš, jānofotografē un foto jāatsūta. Liela priekšrocība bija tā, ka darbi varēja palikt pie pašiem dalībniekiem par piemiņu.

Darbus izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Gundars Venens – Priekules novada kultūras vadītājs, Dzintra Budovska – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas ādas izstrādājumu dizaina izglītības vadītāja, Ināra Avotiņa – Latvijas Aerokluba izpilddirektore, Inita Rubeze – Priekules mūzikas un mākslas skolas direktore, Mārtiņš Cukurs – Priekules Mūzikas un mākslas skolotājs un Dace Gailīte – Priekules Mūzikas un mākslas skolas skolotāja un Priekules novada tūrisma vadītāja.

Konkursa godalgotie darbi, kā jau iepriekš, tiks publicēti konkursa cildinājumā un apbalvošana notiks 2. novembrī – Priekules Mūzikas un mākslas skolā.

Godalgotie autori:
ZĪMĒŠANĀ:

Vecuma grupa 4 – 6 gadi

  1. vieta – Anastasija Iekalne “Rakstos, krāsās…” Naujenes PII “RŪĶĪTIS”
  2. vieta – Ilja Petkus “Uz mākoņmaliņas” Naujenes PII “RŪĶĪTIS”
  3. vieta – Vlada Jeronika “Princese” Naujenes Pirmsskolas izglītības iestāde ” Rūķītis”

Vecuma grupa 7 – 9 gadi

  1. vieta – Aļona Novika “Ikara krāsainie spārni” Jūrmalas mākslas skola
  2. vieta – Šarlote Dominika Stendze “Brīnumi notiek – man ir spārni!” Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola
  3. vieta – Aleksandra Ļebedeva “Pasaules glābēja” Ādažu Mākslas un mūzikas skola

Atzinība – Elza Vītola “Ar šiem spārniem pāri jūrai lidošu” Carnikavas Mūzikas un mākslas skola

Atzinība – Madis Lamsters-Segliņš “Pāri kalniem” Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola

Vecuma grupa 10 – 13 gadi

  1. vieta – Dženija Birkentāle “Debesu cirks” Ādažu Mākslas un mūzikas skola
  2. vieta – Anna Azarova “Ja es būtu meža gars” Mākslas biedrība Radi
  3. vieta – Paula Buša “Lidojums internetā – elektroniskie spārni” Krimuldas Mūzikas un mākslas skola

Atzinība – Mila Trofimova “Lido līdz savam sapnim” Jūrmalas Mākslas skola

Atzinība – Paula Balode “Mani saules paneļu spārni” Z. Mauriņas Grobiņas novada vidusskola

Atzinība – Anna Lapiņa “Zem zelta spārniem” Jaunmārupes pamatskola

Vecuma grupa 14 – 16 gadi

  1. vieta – Smirnova Mārja “Vasks un spalvas” Profesionālās izglītības kompetences centrs „Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola””
  2. vieta – Sergejs Tarakanovs “Lidojums” Maltas vidusskola
  3. vieta – Radions Solovjovs “Lidojums uz Ķīnu” Maltas vidusskola

Atzinība – Līva Barute “Ar spārniem visur” Vaiņodes mūzikas skola

GLEZNOŠANA

Vecuma grupa 4 – 6 gadi

  1. vieta – Viktors Poļisadovs “Es – sikspārņu draugs” Siguldas Mākslas skola “Baltais flīģelis”
  2.  vieta – Madara Lucāne “Visraibākais lidojums” Siguldas Mākslas skola “Baltais flīģelis”
  3. vieta – Malvīne Lapiņa “Manas sirds spārni” Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola

Atzinība – Agate Širaka “Atspulga spārni” Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola

Vecuma grupa 7 – 9 gadi

  1. vieta – Anna Dēliņa “Lidojums pār jūru” Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
  2. vieta – Svens Česka “Viļņiem pāri” Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
  3. vieta – Jegors Gusevs “Krāsainie sapņi” Ventspils Jaunrades nams

Atzinība – Sandra Minova “Vulkānspārni” Naujenes Mūzikas un mākslas skola

Vecuma grupa 10 – 13 gadi

  1. vieta – Aleksandra Šibanova “Vēstures spārni” Rēzeknes Valsts1.ģimnāzija
  2. vieta – Kitija Kronberga “Spārni pār Priekuli” Liepājas Valsts 1. ģimnāzija
  3. vieta – Paula Rudzīte Birze “Skanīgais prieks” Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola

Atzinība – Ance Matisone “Tālāk, vēl tālāk, pāri, aiz un augstāk!” Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola

Atzinība – Benjamins Emanuels Pupiņš “Mans lidojums” Kuldīgas mākslas skola

Atzinība – Kate Rugaine “Draudzība” Ādažu Mākslas un mūzikas skola

Atzinība – Poļina Hričaņičenko “Ceļojums uz Marsu” Mākslas biedrība Radi

Vecuma grupa 14 – 16 gadi

  1. vieta – Martins Caune “Ceļā uz sasniegumiem” Vecumnieku vidusskola
  2. vieta – Diāna Miļušenkova “Izvēloties brīvību” Mākslas biedrība Radi
  3. vieta – Kima Tauriņa “Ikara skaistie spārni” Jaunmārupes Pamatskola

Atzinība – Adrians Kļaviņš “Ceļā uz visu labo!” Vecumnieku vidusskola

TRĪSDIMENSIJA

Vecuma grupa 4 – 6 gadi

  1. vieta – Adriana Ebigeila Kruza “Rozīšu spārni” Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola
  2. vieta – Aļisa Rivoņenko “Saules apmirdzēti spārni” Liepājas PII “Gulbītis”
  3. vieta – 6. gr. “Vāverītes” “Baltais lidojošais sapnis” Priekules PII “Dzirnaviņas”

Atzinība – Jurģis Rozenblats “Papīra Jurģa spārni” Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola

Vecuma grupa 7 – 9 gadi

  1. vieta – Filips Filimonovs “Ja es būtu Ikars” Ventspils 3. vidusskola
  2. vieta – Alise Šaroka “ES LIDO..OO…JU!” Jaunmārupes pamatskola
  3. vieta – Edžus Kalnačs “Hedviga (Harija Potera pūces) spārni” Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola

Atzinība – Paula Odrija Štekerhofa “Baltais lidojums” Ventspils Mākslas skola

Atzinība – Nika Orlova “Eņģeļa pūka” Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā pamatskola

Atzinība – Deina Jaunsproģe “Zilais sapnis” Ventspils Mākslas skola

Vecuma grupa 10 – 13 gadi

  1. vieta – Arnis Ostrovskis “Cietie spārni” Maltas vidusskola
  2. vieta – Arturs Bardukovs “Vēlme būt brīvam” Ventspils Jaunrades nams
  3. vieta – Linda Bīriņa “Nogurušais” Mārupes Mūzikas un mākslas skola

Vecuma grupa 14 – 16 gadi

  1. vieta – Renārs Grudinskis “Ikara dirižablis” Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija
  2. vieta – Artūrs Spirģis “Ledus pūķa spārni” Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola
  3. vieta – Elza Krasovska “Feju spārni” Salacgrīvas mākslas skola
DATORGRAFIKA

Vecuma grupa 10 – 13 gadi

  1. vieta – Oļegs Frolovs “Debess vēstnesis” Jāņa Rozentāla mākslas skola
  2. vieta – Grigory Andronovs “Pavasara lidojums” Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā pamatskola
  3. vieta – Karīna Živaja “Tauriņa trauslums” Jūrmalas Mākslas skola

Vecuma grupa 14 – 16 gadi

  1. vieta – Vladislavs Čerņavka “Priekules IKARS” Maltas vidusskola
  2. vieta – Aleksandra Ņikitina “Par spīti visam” Rēzeknes 6. vidusskola
  3. vieta – Ailita Volkova “Atbrīvoties no visa sliktā ” Vecumnieku vidusskola

Atzinība – Kristiāna Krūmiņa “Ieraudzīt gaismu pēc tumsas” Vecumnieku vidusskola

 

PĀRSTEIGUMA BALVA no Biedrības LATVIJAS AEROKLUBS

Aļisa Rivoņenko “Saules apmirdzēti spārni” Liepājas PII “Gulbītis”

 

SKATĪTĀJU SIMPĀTIJAS
  1. vieta – lidojums – Raivo Ūdris “Par spīti visam” Olaines 1. vidusskola
  2. vieta – garšīgā dāvanaKima Tauriņa “Ikara skaistie spārni” Jaunmārupes Pamatskola
  3. vieta – garšīgā dāvana – Renārs Grudinskis “Ikara dirižablis” Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija