Leišmalītes stāsti

Stāsts “Pa 2. pasaules kara pēdām Priekulē un Priekules novadā 1944./1945. gads”

Nelielo pilsētiņu Latvijas dienvidrietumu daļā – Priekuli – 2. pasaules karš sasniedza 1941. gada 22.jūnijā. Pilsētā pa ceļu Skoda – Gramzda – Priekule tas “ienāca” no dienvidiem.

Kā stāsta notikumu aculiecinieki, viss notika samērā mierīgi, bez lieliem incidentiem.

Jūnija vidus – cilvēki katrs savos darbos un gaidāmo Līgo svētku noskaņās. Laimonis, tolaik vēl mazs puika, dzīvoja aiz tagadējiem Brāļu kapiem. 22. jūnijā viņš netālu no mājām ganīja govis. Tuvējais Sarkanās armijas garnizons likās tukšs. Tomēr no turienes iznāca karavīrs un lika zēnam dzīt govis kaut kur tālāk, prom no garnizona teritorijas. Zēns paklausīja.

Neilgi pēc tam pa ceļu no Skodas puses pilsētai tuvojās vācu karavīri. Sākās šaušana.

Lasīt šeit                   Skatīt šeit

Ceļojums pagātnē kolhoza “Suvorovs” muzejā Bunkas pagasta Tadaiķos

Kolhoza “Suvorovs” muzejs Priekules novada Bunkas pagasta Tadaiķos ir tāda vieta, kādas citviet nav – ne tuvākā, ne tālākā apkaimē. Patīkams pārsteigums gan gados jaunākiem, gan vecākiem apmeklētājiem.

1949.gadā dibinātais kolhozs “Suvorovs” darbojās līdz 1977. gadam.  Tadaiķu ciemā bija “Suvorova” centrs ar darba vietām kolhoza priekšsēdētājam Varenko Jāzepam un citiem kolhoza darba vadītājiem. Bija šeit mehāniskās darbnīcas, smēde, garāžas un citas plašākai saimniecībai nepieciešamas telpas. Visas joprojām savās vietās, drusku apskrubušas, tomēr joprojām pilda savas funkcijas.

Lasīt tālāk šeit          Skatīt šeit